VAMED Weltkugel.jpg

Aktualności

Otwarcie NSSU Kraków-Prokocim

29 października 2019

20191029_134508_fotokor.jpg

W dniu 29 października 2019 miało miejsce uroczyste otwarcie Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu przy ul. M. Jakubowskiego 2, w której uczestniczyli przedstawiciele VAMED, jako partnerzy konsorcjum WARBUD / PORR / VAMED.

Konsorcjum firm w ciągu 4 lat wybudowało największy w Polsce szpital uniwersytecki o powierzchni netto ponad 108 000 m2, który dysponuje 925 łóżkami, 24 salami operacyjnymi, w tym 2 salami hybrydowymi oraz 2 dostosowanymi do instalacji telemanipulatorów chirurgicznych, 27 poradniami specjalistycznymi. VAMED dostarczył technologie medyczne oraz aparaturę medyczną za ponad 126 mln zł.

Zwieńczeniem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi przez Dyrektora Marcina Jędrychowskiego, Rektora UJ prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Prorektora ds. UJ-CM prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego.

Prezentacja BIM na Forum Rynku Zdrowia 2019

22 października 2019

MAD_BIM03.jpg

Podczas XV edycji Forum Rynku Zdrowia na panelu dyskusyjnym „Projektowanie, budowa i modernizacja obiektów ochrony zdrowia – od koncepcji do użytkowania”, Pan Maciej Dusza, BIM Manager, zaprezentował skuteczny i sprawdzony sposób realizacji inwestycji medycznych.

Zaprezentowana realizacja Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu jest przykładem obiektu medycznego w Polsce, urzeczywistniającego oczekiwania inwestora pod względem jakościowym, kosztowym i funkcjonalnym.

Połączenie technologii BIM (Building Information Management) oraz formuły Zaprojektuj-Wybuduj-Wyposaż i Zarządzaj jest kluczem do długoterminowego sukcesu i opłacalności całej inwestycji.

VAMED na VI Kongresie Nowoczesny Pion Techniczny

22 - 24 maja 2019

IMG_20190523_151920[1].jpg

W Wieliczce odbył się VI Kongres Nowoczesny Pion Techniczny zorganizowany przez redakcję „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” z udziałem firmy VAMED Polska, która zprezentowała własne doświadczenia w realizacji projektu - Budowa Zakładu Radioterapii na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu w standardzie BIM.

Prelegentem i autorem prezentacji był Maciej Dusza - BIM Menager firmy VAMED. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a dyskusje wywołane tezami Macieja Duszy były kontynuowane przy stoisku firmowym.

Kongres zakończył się wizytą uczestników w nowopowstałym Szpitalu NSSU Kraków – Prokocim, gdzie firma VAMED zrealizowała technologie medyczne i dostawy aparatury o wartości ponad 126 mln PLN.

VAMED 2018 z najwyższym wzrostem w historii firmy

17 kwietnia 2019

001_20190404_w_DrWmitGB_600pixel.jpg
  • Sprzedaż wzrosła o 38% do 1,7 mld EUR w 2018 r., EBIT + 45% do 110 mln EUR
  • Przejęto 38 placówek opieki zdrowotnej w Niemczech
  • Dodatkowy rozwój wysokiej jakości usługi szpitalnych wzmocnione przez przejęcia firm z branży medycznej
  • Nowe projekty szpitalne w Angoli, Chinach, Indonezji, Nikaragui, Omanie i Trynidadzie i Tobago
  • Obroty rzędu 2,2 mld EUR, ponad 27 000 pracowników
  • Rekordowy portfel zamówień o wartości 2,4 mld EUR
  • Udział działalności usługowej wzrósł z 51% do 58%
  • Siedziba główna w Wiedniu unowocześniona i rozbudowana

W ubiegłym roku VAMED nabył 38 placówek opieki zdrowotnej w Niemczech, koncentrując się na rehabilitacji i opiece medycznej, a następnie - poprzez dalsze przejęcia branżowe - wzmocnił swoją ofertę o wysokiej klasy usługi.
Jednocześnie sprzedaż VAMED wzrosła również organicznie o 17%. Łącznie skonsolidowana sprzedaż wzrosła o 38% do 1,7 mld EUR w 2018 r., podczas gdy wynik operacyjny (EBIT) wzrósł o 45% do 110 mln EUR. Oznaczało to największy wzrost w historii firmy i 18 rekordowy wynik.

Wiecha nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu

28 marca 2019

EHE_8672.JPG

Uroczyste wciągnięcie wiechy na budynku nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu (Centrum Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu).

W uroczystości na terenie budowy uczestniczyli m.in. samorządowcy na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem i wicemarszałkiem Stanisławem Kruczkiem.
Rozbudowa szpitalnego Centrum Onkologicznego o radioterapię ma poprawić dostępność oraz jakość leczenia chorych na nowotwory w województwie podkarpackim.
W Tarnobrzegu chorzy będą leczeni kompleksowo, od diagnozy po rehabilitację.

Budynek ośrodka składa się z części diagnostyczno-przychodnianej oraz terapeutycznej, mieszczącej dwa bunkry naświetleń. Ośrodek zostanie wyposażony w dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, system planowania leczenia, tomograf komputerowy, specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną. Będzie połączony z centrum onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

12 kwietnia 2018 roku firma VAMED otrzymała zlecenie na realizację projektu. Prace budowlane rozpoczęto 17 października 2018, a ich zakończenie przewidziane jest na październik 2019 roku. Takie tempo prac i jakość realizacji możliwe są dzięki formule zaprojektuj-wybuduj-wyposaż, w jakiej odbywa się realizacja Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu.

Oficjalne otwarcie Centrum Onkologii w Siedlcach

18 października 2018

okologi.jpg

VAMED Polska, wspólnie z konsorcjantem, polską firmą budowlaną Budimex, był odpowiedzialny za pakiet MT-Pack o wartości blisko 3,5 miliona EUR. W ramach tej umowy, VAMED Polska wdrożył zoptymalizowany proces „workflow”, dostarczył sprzęt medyczny (instalacja wraz ze szkoleniem personelu).
18 października miało miejsce oficjalne otwarcie ośrodka onkologicznego.

Ośrodek Radioterapii w Tarnobrzegu

17 października 2018

WSTarnobrzeg_17-10-2018_fot07[1].jpg

Przełomowe wydarzenie dla nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu (Centrum Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu)

W kwietniu 2018 roku, VAMED Polska zaangażowała się w planowanie, budowę i wyposażenie Centrum Radioterapii. Nowa inwestycja uzupełni ofertę oddziału onkologii Szpitala Wojewódzkiego.

Centrum Radioterapii będzie między innymi wyposażone w dwa nowoczesne akceleratory liniowe, tomograf i system komputerowy do planowania i wykonywania zabiegów. Centrum Radioterapii zostanie otwarte w przyszłym roku, dając możliwość walki z nowotworami za pomocą najbardziej zaawansowanej technologii.

Projekt realizowany jest w innowacyjnej w Polsce formule zaprojektuj-wybuduj-wyposaż.