VAMED Weltkugel.jpg

Aktualności

Podpisana umowa z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

30 lipca 2019

slider-COI-kolor-1024x525.jpg

W dniu 30 lipca 2019 r. zawarto umowę pomiędzy Konsorcjum Wykonawców w składzie: VAMED Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz VAMED Standortentwicklung und Engineering GmbH z siedzibą w Wiedniu a Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Warszawie. Realizacja przedmiotowej inwestycji pozwoli Centrum Doskonałości Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej (CeDEON) znacząco zwiększyć ilość realizowanych terapii z zakresu medycyny nuklearnej.

Prace budowlane rozpoczną się w ciągu 5 dni, a planowany termin przekazania do użytkowania to 31 października 2020 r. 

Projekt cechują wysokie wymogi technologiczne oraz niewielki plac budowy wymagający bezbłędnej logistyki. Prace instalacyjno-budowlane będą zorganizowane i zrealizowane w sposób niezakłucający ciągłości leczenia pacjentów w Centrum Onkologii przy ulicy Roentgena 5 w Warszawie.

Zrealizowany obiekt będzie stanowił unikalny w skali kraju układ odstojników ścieków radioaktywnych, połączonych z systemem dozymetrii oraz w pełni zautomatyzowanym mechanizmem regulacyjnym.

Wartość umowy: 22 283 113,76 zł brutto

Okres gwarancji: 36 miesięcy

Okres rękojmi: 36 miesięcy od daty Skutecznego Odbioru Końcowego bez zastrzeżeń.

NSSU Kraków-Prokocim na portalu dlaszpitali.pl

18 lipca 2019

Szpital-Prokocim-Vamed-by-IMPACT-PHOTO-7864.jpg

Na stronie portalu dlaszpitali.pl pojawiła się publikacja podsumowująca zakończenie inwestycji szpitala NSSU Kraków-Prokocim, którego członkiem konsorcjum jest firma Vamed Standortentwicklung und Engineering Gmb.

https://dlaszpitali.pl/strefa-wiedzy/nowa-siedziba-szpitala-uniwersyteckiego-w-krakowie-prokocimiu-podsumowanie-inwestycji/ 

VAMED na VI Kongresie Nowoczesny Pion Techniczny

22 - 24 maja 2019

IMG_20190523_151920[1].jpg

W Wieliczce odbył się VI Kongres Nowoczesny Pion Techniczny zorganizowany przez redakcję „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” z udziałem firmy VAMED Polska, która zprezentowała własne doświadczenia w realizacji projektu - Budowa Zakładu Radioterapii na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu w standardzie BIM.

Prelegentem i autorem prezentacji był Maciej Dusza - BIM Menager firmy VAMED. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a dyskusje wywołane tezami Macieja Duszy były kontynuowane przy stoisku firmowym.

Kongres zakończył się wizytą uczestników w nowopowstałym Szpitalu NSSU Kraków – Prokocim, gdzie firma VAMED zrealizowała technologie medyczne i dostawy aparatury o wartości ponad 126 mln PLN.

VAMED 2018 z najwyższym wzrostem w historii firmy

17 kwietnia 2019

001_20190404_w_DrWmitGB_600pixel.jpg
  • Sprzedaż wzrosła o 38% do 1,7 mld EUR w 2018 r., EBIT + 45% do 110 mln EUR
  • Przejęto 38 placówek opieki zdrowotnej w Niemczech
  • Dodatkowy rozwój wysokiej jakości usługi szpitalnych wzmocnione przez przejęcia firm z branży medycznej
  • Nowe projekty szpitalne w Angoli, Chinach, Indonezji, Nikaragui, Omanie i Trynidadzie i Tobago
  • Obroty rzędu 2,2 mld euro, ponad 27 000 pracowników
  • Rekordowy portfel zamówień o wartości 2,4 mld euro
  • Udział działalności usługowej wzrósł z 51% do 58%
  • Siedziba główna w Wiedniu unowocześniona i rozbudowana

W ubiegłym roku VAMED nabył 38 placówek opieki zdrowotnej w Niemczech, koncentrując się na rehabilitacji i pielęgniarstwie, a następnie wzmocnił swoją ofertę wysokiej klasy usług poprzez dalsze przejęcia branżowe. Jednocześnie sprzedaż VAMED wzrosła również organicznie o 17%. Łącznie skonsolidowana sprzedaż wzrosła o 38% do 1,7 mld EUR w 2018 r., podczas gdy wynik operacyjny (EBIT) wzrósł o 45% do 110 mln EUR. Oznaczało to największy wzrost w historii firmy i 18. rekordowy wynik z rzędu.

Wiecha nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu

28 marca 2019

EHE_8672.JPG

Uroczyste wciągnięcie wiechy na budynku nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu (Centrum Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu).

 

W uroczystości na terenie budowy uczestniczyli m.in. samorządowcy na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem i wicemarszałkiem Stanisławem Kruczkiem.

Rozbudowa szpitalnego centrum onkologicznego o radioterapię ma poprawić dostępność oraz jakość leczenia chorych na nowotwory w województwie podkarpackim.
W Tarnobrzegu chorzy będą leczeni kompleksowo, od rozpoznania po rehabilitację.

 

Budynek ośrodka składa się z części diagnostyczno-przychodnianej oraz terapeutycznej, mieszczącej dwa bunkry naświetleń. Ośrodek zostanie wyposażony w dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, system planowania leczenia, tomograf komputerowy, specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną. Będzie połączony z centrum onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

12 kwietnia 2018 roku firma VAMED otrzymała zlecenie na realizację projektu. Prace budowlane rozpoczęto 17 października 2018, a zakończenie prac przewidziane jest na październik 2019 roku. Takie tempo prac i jakość realizacji możliwe są dzięki formule w formule zaprojektuj-wybuduj-wyposaż, w jakiej odbywa się ralizacja Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu.

Oficjalne otwarcie Centrum Onkologii w Siedlcach

18.10.2018

okologi.jpg

VAMED Polska, wspólnie z konsorcjantem, polską firmą budowlaną Budimex, była odpowiedzialna za pakiet MT-Pack o wartości blisko 3,5 miliona euro. W ramach tej umowy, VAMED przejął, tworzenie i wdrożenie zoptymalizowanego procesu „workflow” oraz dostawę sprzętu medycznego, obejmującą zarówno instalację jak i szkolenie personelu. 18 października w obecności przedstawicieli władz lokalnych, Kościoła oraz mediów, miało miejsce oficjalne otwarcie ośrodka onkologicznego.

Ośrodek Radioterapii w Tarnobrzegu

17.10.2018

WSTarnobrzeg_17-10-2018_fot07[1].jpg

Przełomowe wydarzenie dla nowego Ośrodka Radioterapii w Tarnobrzegu (Centrum Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu)

 W kwietniu 2018 roku, VAMED Polska zaangażowała się w planowanie, budowę i wyposażenie Centrum Radioterapii. Nowa nieruchomość uzupełni ofertę oddziału onkologii Szpitala Wojewódzkiego.

Centrum Radioterapii będzie między innymi wyposażone w dwa nowoczesne akceleratory liniowe, tomograf i system komputerowy do planowania i wykonywania zabiegów. Centrum Radioterapii zostanie otwarte w przyszłym roku, dając możliwość walki z rakiem za pomocą najwyższego poziomu technologii.

Projekt realizowany jest w unikatowej w Polsce formule zaprojektuj-wybuduj-wyposaż.